Udělejte si jednoduchý test o Meryl :)

30. rok 1. část

26. prosince 2015 v 19:03 | bestmeryl |  Náše POVÍDKA
Po měsíční odmlce je tu zase další díl :) A odpožděně přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok! :)

"Premiéry všude kam se podíváš." Tak by se daly nazvat poslední dny a týdny našeho života. Mammia Mia! je zrovna v kinech a Meryl si nenechává ujít ani jednu premiéru, ať už je to NYC, LA, Londýn nebo Stockholm. Doprovod jsem ji na tu v NYC poskytl, ale úplně příjemné to nebylo. Přeci jen koukat na ex - milence své ženy není nic příjemného, i když to samozřejmě byla má vinna, nic si nenalhávám. Ale viděl jsem, jak se na ni dívá, vnímal jsem, jak ji objímá kolem pasu a nejraději bych mu jednu střelil.
"Klid, Done." Usmála se Meryl. "Chápu, že se ti to nelíbí, ale byl to jen úlet a nic víc." Snažila se mě uklidnit.
"Já vím, já vím." Políbil jsem ji na čelo. "Moc ti to dnes sluší, lásko."
"Taky nejsi úplně k zahození." Svůdně zamrkala a objala mne kolem pasu.
Naštěstí tohle divadélko před miliony fotoaparátů brzo skončilo a mohli se konečně podívat na film. Byla s námi Louisa, která se nemohla dočkat. O dnešní premiéře básní už týdny a o filmu už od jeho natáčení.
"Dělej tati, jdem si sednout!" Doslova mě táhla k našim sedadlům a nepřestala, dokud si pohodlně nesedla.

Při počátečních titulcích vrněla jak kotě. Svou dceru znám, bylo mi jasné, že myšlenkami je v Řecku a prožívá to samé, co postavy. Zpívala písničky zároveň s nimi, a když přišla na řadu ta od její matky, The Winner Takes It All, snad ani nedýchala. Slyšeli jsme ji doma snad tisíckrát, ale nikdy takhle, naběhla mi husí kůže.
"Páni, mamka fakt zaválela!" Poznamenala Louisa. Po filmu jsme se připojili k Meryl na afterparty, Louisa se ihned ztratila k filmové dceři své matky.
"Moc krásný film." Usmál jsem se a políbil svou ženu.
"Díky, pojď, seznámím tě."
***
Celý večer příjímáme s kolegy samé chvály, dokonce i moje nejmladší dcera je z filmu úplně vedle a to se snad ještě nikdy nestalo. S radostí popíjím šampaňské a užívám si atmosféru. Zadívala jsem se na svého manžela, který si zrovna podíval s Colinem Firthem a nemohla jsem se neusmát. Nikdy tyto akce neměl rád, ale když mu jeho povinnosti dovolí, vždy mě doprovodí a nikdy mu nedělá problém se přizpůsobit společnosti herců.
"Hezky to manžílek zvládá." Ozval se za mnou Piercův opilý hlas. "Ví o tom, že jsme si to spolu rozdávali, co?"
"Ale prosim tě, přestaň."
"No co, jen mě to zajímá... Ale neříkej, že by sis to se mnou nezopakovala."
"Ne, nezopakovala v žádným případě!"
"Vždyť tě to s nim v posteli ani po těch 150 letech nemůže bavit..."
"Baví a takové řeči si laskavě odpusť. To, co se mezi námi stalo byla největší chyba, která se nikdy nebude opakovat, rozumíš??" Nejradši bych mu jednu vlepila, ale ovládla jsem se, nebudu dělat přede všemi scénu. "Teď mě omluv." Popadla jsem skleničku s pitím a vydala se za Donem. Chytla jsem ho kolem pasu a přitiskla se k němu.
"Všechno ok?" Podíval se na mě. Mlčky jsem přikývla a na tváři vyloudila úsměv.
Okolo druhé ráno jsme konečně byli doma, dala jsem si rychlou sprchu a pak už jen rychle do postele, přitulit se k manželovi a usnout.
Druhý den ráno jsem se vzbudila a věděla, že něco není v pořádku. Hlava mi třeštila přímo neuvěřitelně, končetiny byly ztěžklé a připadalo mi, že snad vůbec nejsou moje.
"Dobré ráno, ty teda vypadáš." Zhodnil Don situaci. "Tady máš snídani, koukej si dát čaj." Potom mi podal kapesník a sáhl na čelo. "Přinesu teploměr, hezky zůstaň v posteli." Dal mi pusu na tvář a zmizel.
To by tak hrálo, abych teď byla nemocná, můj přeplněný diář na mě z nočního stolku přímo křičí, že na marodění není čas. A nejúžasnější věc je, že si tuto skutečnost uvědomuje i má drahá polovička, nenechá mě vstát z postele a dělá mi zdravotní sestřičku a doktora v jednom. A pak ho nemám milovat!
***
Starám se o Meryl jak jen to jde, ale bohužel se to vůbec nelepší, spíš čím dál víc kašle. Skoro až po 14 dnech jsem ji konečně dostal k doktorovi. Dostala vynadáno, že nepřišla už dřív, diagnostikoval ji bronchitidu a předepsal antibiotika. Taktéž pan doktor nakázal, aby neopouštěla postel, aspoň dokud bude mít horečky, ale copak ona někdy poslouchá?
"Kam se to chystáš?" Musel jsem se zeptat, když se přede mnou objevila v letních šatech, v podpatcích a nalíčená.
"K Davidu Lettermanovi, říkala sem ti o tom."
"No to sice ano, ale s horečkou a tím tvým kašlem? To snad ne."
"To snad ano, hned budu doma. A po téhle akci už budu hezky v posteli a léčit se, ano?" Políbila mě na tvář a už byla ze dveří. Co nadělám, má vlastní hlavu... Vždy měla.
Asi po čtyřech hodinách přišla domů a vypadala jako mrtvola. "Zlato, uděláš mi prosím čaj? Mezitim si dám sprchu a padnu do postele."
"Tady máš čajíček, ovocíčko a prášky." Vše jsem položil na noční stolek a sedl si na kraj postele. "A taky novou zásobu kapesníčků."
"Miluju tě... Snad i víc než kdykoli předtím."
"A taky jsem ti chtěl popřát hezké výročí, zlato." Usmál jsem se.
"No to ne! Teď nemůžeme mít tu oslavu, co jsme chtěli." Povzdechla si. Slavíme 30. výročí, takže to Meryl chtěla pořádně oslavit, ale to s její nemocí zatím není možné.
"Tak si ji uděláme později, hlavně se mi uzdrav." Políbil jsem ji na čelo a přidal se k ní do postele. Vždyť na oslavách svět nestojí, pro mě je důležité, že tu je se mnou a držím ji v náručí, sice s horečkami a s neustálými přívaly kašle, že se vedle ní ani nedá spát, ale to bez ní už vůbec ne.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 M M | 2. února 2016 v 20:17 | Reagovat

Už se tu dlouho neobjevil nový díl, doufám, že budete dál pokračovat. Vaše povídka je zajímavá!! :)

2 M M | 19. dubna 2016 v 21:23 | Reagovat

Povídka je vážně super!! Doufám, že plánujete pokračovat!! Moc mě to zajímá a ráda ji čtu, ale už se tu dlouho nic neobjevilo.... :)

3 merylstreep01 merylstreep01 | 9. srpna 2016 v 12:18 | Reagovat

Teeda, vubec jsem nedoufala v další pokračování povídek, paráda! škoda že jsem na to že pokračujete nepřřišla dřív, doufám, že v tom nehodláte přestat... ;-)

4 TomkoZ TomkoZ | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:56 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama