Udělejte si jednoduchý test o Meryl :)

Duben 2013

Fotka na měsíc květen 2013

13. dubna 2013 v 10:55 | bestmeryl |  Fotka měsíce
Hlasujte pro fotku na měsíc květen. Tento měsíc má narozeniny Grace, 9.5. jí bude 27 let, takže fotky jsou její. :-)

1) Stunning Grace

28. rok-5.část

13. dubna 2013 v 10:00 | bestmeryl |  Náše POVÍDKA
Už skoro 2 měsíce jsme v Řecku a je to pohádkové. Natáčení nás moc baví a všichni si to užíváme. Režisérky jsou z nás občas na nervy, protože děláme hrozné kraviny, ale holt už jsme takoví.
,,Tak už se soustřeďte. Každý už by šel na oběd."
,,Nojo, nojo, tak ještě jednou." Usmála jsem se.
,,Konečně kloudný slovo."
Nakonec jsme se umoudřili a byli hodní.
S Bondem jsme si poslední dobou moc nerozuměli. On se udořil s manželkou a já si uvědomila, jak moc mi Don chybí. Vzala jsem mobil a zavolala mu.
,,Gummer?" Ozvalo se zívnutí.
,,Ahoj, to jsem já. Promiň, neuvědomila jsem si časový rozdíl. Vzbudila jsem tě?"
,,Meryl? Ahoj, to je v pohodě. Jak se máš?"
,,Je to tu fajn, ale stýská se mi."
,,A co natáčení? I dětem se stýská. Co Pierce? Klape vám to?"
,,Natáčení je úžasný. Pierce? Už spolu nic nemáme, jeho manželka se vrátila k rozumu a dali se zase dohromady. A tobě? Tobě nechybím?"
,,To mě mrzí, slušelo vám to spolu... Moc mi chybíš, Mary."
Usmála jsem se. ,,No, a nechtělo by se ti za mnou přijet?"

Meryl o úmrtí Thatcherové

9. dubna 2013 v 15:03 | bestmeryl |  Meryl Streep
Londýn - Margaret Thatcherová, která dnes zemřela, se stala, bezděčně či záměrně, průkopnicí ženské role v politice. Tak vidí odkaz legendární britské političky americká herečka Meryl Streepová, která bývalou předsedkyni britské vlády ztvárnila v životopisném filmu Železná lady z roku 2011. Za tuto roli získala zlatou sošku Oscara, ale i Zlatý glóbus, cenu Britské akademie filmové a televizní tvorby (BAFTA) a některá další ocenění.

Streepová listu The Daily Telegraph řekla, že si uvědomuje strádání, které mohla politika Thatcherové způsobit chudším britským vrstvám. "Já jsem k ní ale cítila respekt pro její sílu a kuráž. Postoupit bez protekce vzhůru celým politickým systémem, překonat třídní rozdíly a genderové předsudky tak, jak to ve své době dokázala - to je pozoruhodný úspěch," řekla herečka.
"Měla jsem tu čest vyobrazit jen pozdní léta jejího života, kdy už nebyla u moci," připomněla Streepová děj filmu, který se odvíjí na pozadí vzpomínek stárnoucí političky. "Mám proto jen povšechnou znalost všech jejích bojů, jimiž dokázala projít. Chci vyjádřit její rodině a spoustě jejích přátel hlubokou soustrast," uvedla.


Fotka měsíce duben 2013

8. dubna 2013 v 18:27 | bestmeryl |  Fotka měsíce
Fotka na měsíc duben bohužel není. Je to remíza mezi Jane Adler a Mirandou...Vybraly bychom jednu z nich podle našeho hlasování, ale když jako třetí možnost byla Meryl jako Margaret, tak si dovoluje zvolit právě tuto fotku, kvůli události, která proběhla celým světem, a to, že Margaret Thatcher v pondělí zemřela.
Rest in peace, MT!


Citace Margaret Thatcherové

8. dubna 2013 v 18:19 | bestmeryl |  Ostatní
O politice
"Nebezpečí konsensu spočívá v tom, že se můžete snažit uspokojit lidi a nemít přitom na nic vyhraněný názor... Žádná velká strana nemůže přežít, aniž by stála na pevné víře v to, co chce dělat." (říjen 1968, na konferenci Konzervativní strany)
"Je mi jedno, jak moc moji ministři mluví, pokud udělají to, co řeknu já." (1980)
"Miluji diskusi. Neočekávám od nikoho, že bude jen sedět a souhlasit se mnou." (1980)
"Jsem mimořádně trpělivá, za předpokladu, že nakonec dosáhnu svého." (1989)
"Budete-li se jen snažit být oblíbený, budete vždycky ochoten ke kompromisům o čemkoli a nedosáhnete ničeho." (květen 1989, u příležitosti 10. výročí uvedení do premiérského úřadu)

O prezidentu Václavu Havlovi
"Během nejtemnějších let stalinského útlaku jste byl inspirací pro váš lid. Ve svých hrách jste odhaloval podvody a nespravedlnost totalitního režimu a vystupoval jste proti nim. Zůstal jste věrný svým zásadám během dlouhých období věznění a nemoci..." (březen 1990)

Zemřela Margaret Thatcherová

8. dubna 2013 v 18:16 | bestmeryl |  Ostatní
Ve věku nedožitých 88 let zemřela v pondělí bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová. Baronka proslulá přezdívkou Železná lady zemřela ráno po mrtvici, uvedla televize SkyNews. Thatcherová byla nejvýraznější osobou britské politické scény poslední čtvrtiny dvacátého století.


Mamie a Ben se rozvádějí!

2. dubna 2013 v 18:42 | bestmeryl |  Mamie Gummer
Manželství Mamie a Bena končí. Merylina nejstarší dcera se rozvádí s Benem Walkerem. O jejich vztahu řekla: ,,Je to velmi kamarádský vztah."
Zdroj přidal informaci, že rozchod je dost čerstvý.
Dvojice, která se poznala v roce 2008 na Brodwayi. Své zasnoubení oznámili v roce 2009. Mamie do časopisu řekla, že byla překvapena, jak prsten vypadal. ,,Klekl si na jedno koleno!" Dodala. ,,A mamka ho miluje!"
Po dvou letech, 2011, pár uspořádal svatbu u rodičů. Hosty bylo mnoho známých celebrit, jako Claire Danes, Laura Linney nebo Tracey Ullman. Mamie je prvním dítětem Meryl a Dona, které uzavřelo sňatek.
Walker teď účinkuje na Brodwayi ve hře Cat on a Hot Roof se Scarlett Johansson.

Je to škoda, že se rozcházejí. Hodili se k sobě, ale je lepší, že zjistili, že to nefunguje teď, něž třeba za deset let nebo až by měli děti...:( :/