Udělejte si jednoduchý test o Meryl :)

Únor 2012

Meryl Streep se šokováná, že je gay ikonou

28. února 2012 v 20:30 | bestmeryl |  Drby
Meryl Streep byla šokovaná, když zjistila, že je gay ikonou.

Oscarová vítězka říká, že je potěšena fanoušky, že vyhrála částečně mezi homesexuální společností i díky roli Margaret T. v novém živitopisném filmu bývalé britstké premiérky.
,,Jen jsem nedávno zjistila, že jsem gay ikona z show, kde dělají krátké árie ze všech mých filmů."
,,Je to samozřejmě lichotivé. Zda Margaret je také gay ikona nevím. Je to pro mě težké..."



Kam si umístí Oscara?

28. února 2012 v 20:23 | bestmeryl |  Drby
Meryl Streep přemýšlí o tom, kam uloží svou poslední oscarovou sošku. Oscarová nejlepší vítězka má zálibu nechávat ocenění v koupelnách, ale není si jistá jestli tři zlatí chlapi nejsou na záchodě přehnaní.


,,Myslím, že ocenění v koupleně je dobrý nápad, protože dává šnci pro přátele a hosty, aby měli své vlatní soukromé projevy, když přijdou na návštěvu." říká Meryl.
,,Ale myslím, že se třemi Oscary si mohu dovolit šířit je po celém domě nebo je možná
trochu střídat!"

Academy Awards 2012

27. února 2012 v 14:18 | bestmeryl |  Meryl Streep
Meryl vyhrála svého 3. Oscara!!! Po 29 letech se akademici shodli, že si cenu konečně zaslouží. My jsme v noci sledovaly přímý přenos, a je pravda, že to stálo docela dost slz a nervů. Ale, co bychom pro Meryl neudělaly! :)



Oscars 2012 - Winners

27. února 2012 v 13:35 | bestmeryl |  Meryl Streep
Tak už všichni určitě víte, jak letošní předávání Oscarů dopadlo,...:) Jste spokojeni s výsledky?

Nejlepší film
The Artist
Děti moje
Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko
Černobílý svět
Hugo a jeho velký objev
Půlnoc v Paříži
Moneyball
Strom života
Válečný kůň

Nejlepší režie
Woody Allen - Půlnoc v Paříži
Michel Hazanavicius - The Artist
Terrrence Malick - Strom života
Alexander Payne - Děti moje
Martin Scorsese - Hugo a jeho velký objev
Malá zajímavost: Artist očividně změnil Hazanaviciusovi život. Ještě minulý rok jeho filmem byla průměrná bláznivá parodie na bondovky.

Nejlepší herec v hlavní roli
Demián Bichir - Lepší svět
George Clooney - Děti moje
Jean Dujardin - The Artist
Gary Oldman - Jeden musí z kola ven
Brad Pitt - Moneyball

Nejlepší herec ve vedlejší roli
Kenneth Branagh - Můj týden s Marilyn
Jonah Hill - Moneyball
Nick Nolte - Warrior
Christopher Plummer - Začátky
Max von Sydow - Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko
Malá zajímavost: Film Warrior neproměnil své jediné "želízko v ohni".

Nejlepší herečka v hlavní roli
Glenn Close - Albert Nobbs
Viola Davis - Černobílý svět
Rooney Mara - Muži, kteří nenávidí ženy
Meryl Streeep - Železná lady
Michelle Williams - Můj týden s Marilyn

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Bérénice Bejo - The Artist
Jessica Chastain - Černobílý svět
Melissa McCarthy - Ženy sobě
Janet McTeer - Albert Nobbs
Octavia Spencer - Černobílý svět
Malá zajímavost: První slza dojetí na 84tých Oscarech ukápla právě Viole Davis.

Oscars 2012

26. února 2012 v 18:28 | bestmeryl |  Meryl Streep
Jste napjatí? :) Já si strašně moc přeju, aby to letos Meryl konečně vyšlo... Myslím, že na další sošku čeká už dost dlouho, skoro 30 let... A když si vezmete, za jaké skvělé filmy nominace získala, tak konečně už by se nad ní smilovat mohli. Ostatně,v kategorii je více mladších hereček, které budou mít dost šancí ještě potom...:)


Meryl Streep: Doma jsem zlým policajtem

19. února 2012 v 18:48 | bestmeryl |  Drby
Herečka Maryl Streep žije 34 rokov v spokojnom manželstve. Ako prezradila, ona je v rodine tá, čo musí mať všetko pod kontrolou.


Meryl Streep sa priznala, že doma zaviedla prísny režim práve ona. "V našej rodine sú dvaja policajti, jeden je dobrý a druhý ten zlý. A ja som každopádne ten zlý," povedala oscarová herečka a pokračovala: "U nás to funguje takto: Otecko je ten srdečný, za ktorým deti idú, keď voľačo potrebujú. A majú spolu dohovor, skratku DTM. A ja som prišla na to, že to znamená, nehovor to mame (Don't Tell Mom!)," prezradila 67-ročná herečka v rozhovore pre televíziu Tele 5.
(v tomto rozhovoru akorát podměnili Merylin věk, ale jinak je to skvělá novinka, DTM!!!!! :D :D :D) P.S. Docela zábavný je i konec o jejich začátcích manželství :)

Streep a Roberts poprvé spolu před kamerou

19. února 2012 v 18:43 | bestmeryl |  Drby
Streep a Roberts poprvé spolu před kamerou: Jako matka s dcerou!
Oscarové herečky Julia Roberts (44) a Meryl Streep (62) si zahrají dceru s matkou v připravovaném filmu August: Osage County (Srpen v zemi indiánů). Adaptace vychází z divadelní hry, která získala Pulitzerovu cenu i cenu Tony.
Autorem úspěšné hry je Tracy Letts. Popisuje v ní osudy žen z jedné rodiny, které se uberou různými směry. Znovu se setkají po krizi, která je přivede do rodného domu. Produkce by měla začít na podzim.

Streepová v rozhovoru pro HN

18. února 2012 v 10:15 | bestmeryl |  Meryl Streep
"Vím, jak se Thatcherová cítila...," říká Meryl Streepová. Američanka hraje Britku Margaret Thatcherovou a sama se dala na politiku, ve Washingtonu lobbuje za muzeum historie žen. Především ale zůstává nejoceňovanější herečkou současnosti.

Kritiky i hereckými kolegy je Meryl Streepová (62) považována za nejlepší americkou herečku současnosti. Svou letošní sedmnáctou nominací na Oscara za film Železná lady se stala oscarovou rekordmankou - nikdo nebyl nominovaný vícekrát.

Zlatý medvěd a ovace pro Meryl Streep

16. února 2012 v 18:57 | bestmeryl |  Meryl Streep
Berlinale má za sebou svůj největší den: davy lidí s transparenty, mezi nimiž nechyběla vlajka s nápisem Čeští fanoušci milují Meryl Streepovou, vítaly v úterý večer herečku, která přijela převzít čestného Zlatého medvěda a uvést film Železná lady. Hraje v něm britskou premiérku Thatcherovou, za tuto roli již obdržela Zlatý glóbus, britskou cenu BAFTA a oscarovou nominaci.
Několikerý potlesk vstoje, volání slávy, kytice od diváků - to se v Berlíně hned tak nevidí. A srdečnost dojaté Streepové, která se smála i nevěřícně kroutila hlavou, vybízela k dalším ovacím. Předávání uvedl s láskou a úctou herec a člen poroty Jake Gyllenhaal, Streepová ho mateřsky objala a obrátila se k publiku: "Znám ho už jako kluka."
Když pak chtěl krátce promluvit ředitel Berlinale Dieter Kosslick, aplaudující sál ho nepustil ke slovu tak dlouho, že nakonec se smíchem mávl rukou a medvěda Streepové prostě vrazil do ruky. A lidé znovu vstávali, křičeli a tleskali herečce z filmů, jako jsou Vzpomínky na Afriku, Divoká řeka, Hodiny, Adaptace, Ďábel nosí Pradu nebo Mamma Mia!
Nebývale srdečná atmosféra vládla už na odpolední tiskové konferenci. Jeden novinář přinesl kytici, další ruskou matrjošku, jejíž jednotlivé vrstvy představovaly herečku v jejích rolích. Streepová děkovala a často se smála - a slyšet její hlasitý smích je samo o sobě zážitkem.
Dvaašedesátiletá rekordmanka oscarových nominací (má jich sedmnáct, za Sophiinu volbu a Kramerová vs. Kramer sošku dostala) o roli Thatcherové mimo jiné řekla, že se při přípravě na ni dozvěděla mnoho překvapivého a její pohled na konzervativní premiérku se zlepšil. "Myslela jsem si podle toho, co se říkalo, že se kamarádila s Ronaldem Reaganem a rozbila britský zdravotnický systém. Není to pravda. Myslím, že byla i nepřiznaná feministka, otevřela ženám cestu ke zrovnoprávnění a nebyla ani proti potratům," prozradila.

Popelka Meryl Streep na BAFTA 2012

13. února 2012 v 16:41 | bestmeryl |  Meryl Streep
Popelka MERYL STREEP ztratila střevíček! Na pomoc přispěchal princ Colin Firth.
Herečka Meryl Streep (62) se dostala do úzkých! Při cestě pro filmovou cenu BAFTA za nejlepší herecký výkon ve filmu Železná lady Meryl ztratila střevíček! Černá lodička na vysokém jehlovém podpatku zůstala ležet na schodech. Ještě že se rychle našel ochotný princ, který střevíček opět na nohu nasadil, byl jím ten večer herec Colin Firth (51).
Za svou ochotu a statečnost si vysloužil sladkou odměnu. Pusu mu Meryl vlepila ihned po nandání střevíce na nohu. Pak mohla herečka v klidu pokračovat při děkovné řeči. Colin cenu herečce předával, ale ještě před tím jí stihl skočit pro ztracený střevíc.

Meryl Streep rozladila členy Akademie

11. února 2012 v 13:14 | bestmeryl |  Drby
V úterý dostali mnozí členové americké Akademie filmových umění a věd e-mail propagujícíherečku Meryl Streep. " je to 29 let, co Meryl Streep vyhrála Oscara a určitě si ho zaslouží za její výkon v Železné lady," uvádí text, pod kterým jepřiloženo video s rozhovorem s hvězdou nominován v kategorii Nejlepší ženský hereckývýkon v hlavní roli.
bez nazvu


Oscarová bitva začala! Marilyn (Michelle Williams) vs. Margaret (Meryl Streep)

3. února 2012 v 14:39 | bestmeryl |  Drby
Tak tohle bude kdo s koho! Mezi nominovanými na Oscara v kategorii nejlepší herečka se objevily Michelle Williams za roli Marylin Monroe a Meryl Streep, která ztvárnila bývalou britskou premiérku Margaret Thatcher. Kdo získá 26. února zlatou sošku?
Kdo získá Oscara? Williams, nebo Streep? Nebo úplně jiná herečka?


Dvacátý třetí rok 1.

3. února 2012 v 14:32 | bestmeryl |  Náše POVÍDKA
Tak po dlouhé době je tu opět povídka, o něco kratší díl :)
Letos Henry oslavil své 21. narozeniny, což vlastně znamená, že už nám dospěl. Oslava se konala v jeho oblíbeném podniku, který jsme pro dnešní večer zamluvili.
,,Mami, zvu tě na panáka!" Přišel za mnou okolo půlnoci můj, už opilý, syn.
,,Jasně, ale už se začni trochu krotit.. " Zasmála jsem se. Ráno bude mít pěknou kocovinu. A ostatně nebude sám.
,,Nemusím, protože noc strávím u své milované maminky, která mi k posteli poskytne kbelík a ráno aspirin a kafe..." Vzal mě okolo ramen a potácel se k baru. Samozřejmě, že má pravdu, ráda se o své děti starám, a takhle vím, že mě ještě pořád potřebují, i když ne tolik jako dřív. ,,Tak..." Kopnul do sebe panáka. ,,Teď se jde tančit..." Chytl mě kolem pasu.
,,Nechceš si jít tancovat třeba s někým jiným? Přece nebudeš trávit tenhle večer se svojí matkou..." Smála jsem se.
,,No, asi máš pravdu mami...Tak ahoj!" Políbil mě na tvář a řítil se ke své přítelkyni. S úsměvem jsem zakroutila hlavou a vydala se ke stolu, kde jsem si chtěla na chvíli sednout, protože už i mě začal ovládat alkohol nejen v nohách, ale i v mysli.
,,Tak takhle by to nešlo..Vstávat!!!" Don mě chytl za ruce a zvedl. ,,Přece tady nebudeš sedět jako nějaká stará rašple."
,,A co jinýho mám dělat, když ty se couráš kdo ví kde, a o mně se vůbec nestaráš??"
,,To víš, když tě krásný mladý holky pozvou na panáka a ještě na parket, přece nemůžu říct ne..." Chytl mě okolo pasu a začal tančit.
,,Jo tak ty dáváš přednost nějakým mladým zlatokopkám než svojí manželce? To ale od tebe není vůbec hezký..." Držela jsem ho kolem krku a tancovala s ním.
Usmíval se. ,,Ne, chtěl jsem jít za tebou, ale Hank mě předběhl a do cesty se mi postavily Grace s Mamie...To se nepočítá"
,,Jen aby." Usmála jsem se. Za chvíli už tu zase byl Henry.
,,Maminko, už ti někdo řekl, že vypadáš naprotosto k sežrání??" Usmál se a objal mě.
,,Ale ale, to jsou mi novinky..."
,,Škoda, že jsi moje máma, ne, že bys byla špatná, to ne,...jen..." Povzdechl si.